Proč mě bolí záda?

Napsal(a) Napsáno 16. listopad 2015 Kategorie Lifestyle

Proč mě bolí záda? Obvyklá otázka mnoha z nás. Odpovědí může být hned několik…

V první řadě je to způsob, kterým s nimi již nějaký ten čas nakládáme, zda jsme v minulosti sportovali a jak moc "se hýbeme" nyní. Sedavý způsob života a špatné držení těla je něco čemu se v současné době přisuzuje vina za bolavá bedra/kříž, stres potom spolu s prací u počítače určitě nepomůže už tak namáhané krční páteři, a s ní spojovaným bolestem hlavy. Ale co to vlastně znamená? Jak mám tedy sedět a stát? Proč je dobré mít nějakou tělesnou aktivitu ať už v podobě "společenského cvičení" (aerobik, zumba, joga atd.), individuální fitness nebo pro někoho zábavnější a finančně dostupnější venkovní sporty?

Dřít se v posilovně nebo jít na procházku se psem...?
Všichni běhají... Mám začít běhat také?
A co je vlastně nejlepší?? Pro mne? Je to totéž co pro mou maminku, těhotnou kamarádku nebo dceru?
Jaký pohyb si vybrat?
Proč je někdy méně více a v čem je aktivní způsob života pro nás prospěšný?
Jak se nehrbit při řízení auta, u televize a počítače?
Jak stát ve frontě v supermarketu, v tramvaji či na koncertě?

Existuje několik vlastně jednoduchých poznatků o lidském těle a jeho fungování v pohybu, které když převedete do svého životního rytmu a stylu, předejdete mnoha zdravotním problémům nebo zmírníte či dokonce odstraníte ty stávající. A o tom jak toho docílit budou následující články a s nimi související workshopy, které povedu .

Těším se na Vás.

Katka

Kateřina

Kateřina studovala vysokou školu marketingu a managementu při VŠCRHL v Praze, ale osud ji nakonec krátce po mateřské dovolené zavál do oboru zdravého životniho stylu.

Nyní je náplní její práce poradenství a konzultace v oblasti "chytrého" (=zdravého a efektivního) pohybu, cvičení, fitness + výživa a tvoření jídelníčků v průběhu celého života od dětí přes těhulky až po seniory.

Dále motivuje a učí své klienty vytrvat v myšlence zdravějšiho a kvalitnějšiho života, zabývá se odstraňováním problémů bolavých zad a kloubů, v případě potřeby "ordinuje" domácí a kancelářské cvičeni na míru.

Od loňského roku také nově pořádá semináře o zdravé výživě a pohybu na základních a středních školách. Má sedmiletou dceru Barborku.

zobrazit celý profil

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...