Relaxace v Mandale na vlastní kůži

Napsáno 3. březen 2016 Kategorie Reference

Do mého podvědomí se dostalo jedno cizí slovo, krásné, ale svým významem velmi bohaté. Ptám se sama sebe, jak právě ono dokázalo zastavit i můj svět. Zkuste to nyní se mnou, když se zamyslíte nad školním věkem, kdy paní učitelka výtvarné výchovy zadala kresbu a my vodovkami, pastelkami, křídami či uhlíkem začali své veledílo...

Při semináři s Marcelou, jsem nedostala žádné zadání. Možná jen kružítko a zkusit si načrtnout svůj kruh, do kterého vkreslíte své aktuální dění, pocity či něco více. Předcházela meditace, která mne během šesti minut vyklidnila natolik, že když se v závěru probíraly barvy, tak já měla "okno", jelikož její uklidňující hlas, plný zajímavého obsahu mne vyklidnil natolik, že spánek se dostavil během pár vteřin. Tomu říkám úspěch!

Můžete sedět u stolu, na zemi, či ležet na dece a po krátké meditaci se s vědomím sebe samotné splynout se svou Mandalou... Ano, to je to slovo, ten báječný druh meditace, kterému předcházelo tolik otázek. Ptáte se jakých? Má první byla: "Zvládnu to"? "Marcel, já neumím malovat" "Neměli by to kreslit jen výtvarně zruční lidé"? Její slova mne opět ujistila v tom, že jsem na správném místě a že i já si odnesu své dílo, které bude krásné.

Hodina Mandala začala a nebyla to jen hodina, možná dvě, možná tři. Kružítka rýsovala, tužky tančily po papíře a rozhlédnout se kolem sebe na spokojené tváře ostatních zúčastněných, jak se každý prokresluje do své mandaly, bylo něco neuvěřitelného.

Ticho, klid, žádný stres ani spěch, svět se zastavil. Ano, v THE SENSES se Vám opravdu Váš svět na okamžik zastaví, ale nezapomínejte si k němu dopřát každodenní chvíli sama se sebou, kdy si například jako já vezmete papír, pastelky a budete si malovat. A věřte mi, že nebudete chtít přestat :) Nám se také nechtělo...

RADKA

Fotogalerie

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...