WORK LIFE BALANCE

Napsal(a) Napsáno 6. březen 2016 Kategorie Lifestyle

Včerejší den byl pro mne v mnohém přínosem, a už si ani nevzpomenu jak jsem se do tak hlubokých myšlenek ponořila, ale řekla jsem si, že s tím musím na papír. Asi vás to pobavilo, když to čtete na webu, ale já si veškeré své myšlenky nejdříve třídím na bílý papír, a ten toho unese...

Stejně jako já jsem se nechala unést myšlenkou vás žen, které máte zajímavou pracovní pozici, či vlastní firmu, krásný vztah s partnerem a malé ratolesti.

Jak to vše skloubit se ptá mnoho z vás. Já budu upřímná, dítě ještě nemám, ale chci se s vámi podělit o pár zajímavých tipů...

1. Randěte...

Ať už máte děti či ne, musíte si s partnerem najít minimálně 1x týdně čas na vás dva! Vy jste byli na samém začátku a vy tady budete po svém boku žíti dále, děti odrostou, ale nesmíte si přetrhnout tu tenkou nit, kdy se jeden o druhého přestanete zajímat a být tím "životním parťákem" do nepohody. Takže vezměte diáře a restaurace, kina, výstavy, masáže, výlety berte útokem.

2. Chůvujte...

To se mi to říká, že, když nemám dítě, ale já ho vlastně mám v psí podobě. Lásku, strach a hlídání řeším každou minutu, co mi vstoupila do mého života. Píši o tom ve spojení s klidem na práci a zároveň možnosti žít partnerský život naplno.

3. Věnujte se sama sobě...

Najděte si každý den chvíli pro sebe, kdy se zastaví Váš čas, a Vy se budete věnovat činnosti, která Vás maximálně vyklidní, zrelaxuje, zkrášlí, vytvaruje... Každému se tento pocit navodí z jiné aktivity - pro mne je novým tématem meditace s Mandalou, ráda běhám a píši pro vás.

4. Organizujte si svůj čas...

Čas, který věnujeme práci, dětem, rodině nám z 24 h koláče ukrojí tak velký dílek, že z vlastní zkušenosti doporučuji vrátit se k papírovému diáři, a veškeré pracovní, rodinné a volnočasové aktivity si plánovat. Najdete tak každý den pevný čas na sebe, na práci, na rodinný program a budete vědět, že i přejezd autem či tramvají je vlastně fajn, jelikož si vyřídíte kus něčeho, čemuž se pak nemusíte věnovat večer. Odměna Vás nemine! My jsme v THE SENSES vyzkoušely diáře DOLLER a připravujeme soutěž, kde bude vyhodnoceno 5 nejlépe zorganizovaných dní na formátu A5 :) malůvky, barvičky, škrtance, vše je vítáno :)

5. Mějte pracovní mantinely...

Stane se vám někdy, že vás práce pohltí natolik, že přijdete domů a nemluvíte o ničem jiném a vaše pracovní myšlenky jsou ještě 2 hodiny v pochodu? Zastavte je! Ani ráno u snídaně, ani u romantické večeře nejsou tato témata vhodná. Naučte se cestou do práce na přípravu dne a cestou zpět nějaký menší rituál, který je zastaví. Hudba, hra, přítel na telefonu, shopping či jiná aktivita, která Vás příjemně navodí na partnerský či rodinný život.

6. Rozvíjejte svou osobnost...

A jelikož vím, že mnoho institucí a samozřejmě i ta naše, nabízí zajímavé semináře pro nás, ženy, které se chtějí někam posouvat, mít vše pod kontrolou a zažívat pocity štěstí z fungující firmy, spokojené rodiny, milostného života a sebe samotné, tak investujte především do sebe, své image, vzhledu, vzdělání, kurzů a cokoliv dalšího, co vás posune o level výš a vaše sebevědomí a spokojenost z vás bude jen sršet.

TO JE VAŠE VIZITKA, TO BY MĚLO BÝT MOTTEM MODERNÍ SOFISTIKOVANÉ ŽENY.

Krásnou neděli všem :)

RADKA

Radka

Návštěva každého z Vás, je pro mne jako nová výzva! Přijďte načerpat energii THE SENSES, ochutnat výbornou kávu, posedět u krbu, pronajmout si nás, relaxovat v beauty spa, či se vzdělávat a být naší součástí. Zodpovím veškeré Vaše dotazy, budu se snažit splnit každé Vaše přání a těšit se, jak společně budeme vnímat všemi smysly to, co u nás zažijete.

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...