Zdravé jídlo jako životní styl

Napsal(a) Napsáno 18. březen 2016 Kategorie Lifestyle

Jmenuji se Katka, je mi čím dál tím víc přes 30 a mám dceru Barborku, která roste jako z vody. Stejně jako vy bojuji většinu života s ručičkou váhy. Na dovolených mě sem tam opustí sebekontrola potřebná k tomu, abych dopnula stejné džíny před i po. A jsou určité dny v měsíci, kdy je mi stokrát milejší čokoláda než běhací pás.

Ale!

Stejně jako všichni chci být zdravá, krásná a fit. Proto se snažím bojovat se svým línějším a hřešícím já kudy chodím a dodržovat nějaké ty základy životosprávy (skoro) každým dnem.

Oproti ostatním mám tu výhodu nebo možná nevýhodu, jak se to vezme, že se hubnutí a zdravý životní styl stal mou profesí. Troufám si říct, že o pohybu a zdravém stravování toho vím opravdu hodně, ale nemyslete si - i já mívám (na můj vkus až příliš často) chvilky, kdy je problém tento životní styl dodržet.

Jsou dny, kdy se z trenérky a výživové poradkyně stane unavená máma, emočně nevyrovnaná partnerka nebo prací zaneprázdněná žena. V tu chvíli vystrčí růžky pojídačka čokolády se spánkovým deficitem, která si sotva stíhá uvařit kávu natož cvičit ☺ .

Známe to myslím každá. Nároky dnešní společnosti na ženy jsou obrovské, ne vždy spravedlivé a mnohdy nám brání v tom dělat věci tak jak bychom chtěly.

Ale co s tím?

Opravdu jsme ochotné smířit se s tím, že se těch zpropadených kil navíc už nadosmrti nezbavíme? Že je nám souzeno obědvat blafy ve firemních jídelnách nebo kebab z bistra odnaproti, protože “nemáme čas” si oběd připravit samy? Že vlastně ani pořádně nevíme co a kdy jíst? Jak se hýbat, aniž bychom skončily na rehabilitaci nebo kapačkách a přitom alespoň něco zhubli...?

Tyto a mnoho dalších otázek napadne více či méně často každou z nás. Ve světě informačních technologií a svobody slova je odpovědí na tato témata víc než dost.

Proč by vás tedy mělo zajímat co si o tom všem myslím zrovna já?

Možná proto, že jsem jednou z vás. Nejsem supermodelka ani “dvacítka” bez závazků z internetu. Mám práci, rodinu, nedostatek času na cokoliv a udržet si postavu mi dá celkem zabrat. Osobně si myslím, že “zaručených” návodů na krásu a štíhlost prostřednictvím jídla a pohybu jsou mraky. Já žádné zázraky neslibuji. Chci se s vámi podělit o zkušenosti a v praxi maximálně využitelné informace, které vás povedou k tomu, aby vám bylo lépe a cítily jste se ve svém těle báječně. A měla by to být tak trochu i zábava.

Protože s úsměvem jde všechno líp! A možná je to mnohem jednodušší než si myslíte. Prostřednictvím těchto článků bych vám ráda přiblížila některé oblasti zdravého životního stylu a seznámila vás s tím co umím. V návaznosti na povídání zde budou následovat semináře, kde se v případě zájmu dozvíte i mnohem víc.

Budu se na vás těšit 22.3 od 18 hodin na semináři pro ženy ZDRAVÉ JÍDLO JAKO ŽIVOTNÍ STYL.

Katka

Kateřina

Kateřina studovala vysokou školu marketingu a managementu při VŠCRHL v Praze, ale osud ji nakonec krátce po mateřské dovolené zavál do oboru zdravého životniho stylu.

Nyní je náplní její práce poradenství a konzultace v oblasti "chytrého" (=zdravého a efektivního) pohybu, cvičení, fitness + výživa a tvoření jídelníčků v průběhu celého života od dětí přes těhulky až po seniory.

Dále motivuje a učí své klienty vytrvat v myšlence zdravějšiho a kvalitnějšiho života, zabývá se odstraňováním problémů bolavých zad a kloubů, v případě potřeby "ordinuje" domácí a kancelářské cvičeni na míru.

Od loňského roku také nově pořádá semináře o zdravé výživě a pohybu na základních a středních školách. Má sedmiletou dceru Barborku.

zobrazit celý profil

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...