JAK NA RUSTIKÁLNÍ EVENT?

Napsal(a) Napsáno 14. březen 2017 Kategorie Lifestyle
 Rustikální znamená selský, přiměřený venkovskému způsobu života. Dnes se užívá například u speciálně opracovaného nábytku ze dřeva a pokud mluvíme o stylových restauracích s takovým zařízením nebo také o dlažbách a obkladech imitujících původní a staré dlaždice.

Inspirace rustikálními prvky se stala za posledních několik let velmi oblíbená také při organizaci událostí a eventů, ať už se jedná o svatby, rodiné oslavy či tématické večírky. 

1. Základem pro takový event v rustikálním stylu je tedy především dřevo, kámen, kov s patinou, sklo a veškeré atributy, které bylo možné nalézt v minulosti v hospodářstvích a farmách na venkově. Přeci jen, kdo z nás si jako malý nepředstavoval, jak usíná v horkých letních nocích na seně? Tedy my si to občas představujeme ještě teď, je to přeci taková romantika.

2. Pro dokonalý rustikální efekt si tedy nezapomeňte opatřit dostatečné množství dřevených beden, přepravek a prkýnek, a čím hruběji a přírodněji budou vypadat, tím lépe.

3. Dále různé velikosti zavařovacích sklenic, plechových pohárů a táců, keramické talíře a tácy, bronzové svícny a skleněné nádoby všech tvarů a velikostí.

4. Celkové aranžmá určitě doplňte o lucerny a spoustu svíček, které dokreslí celkovou atmosféru akce.

5. Na co ale určitě nesmíte zapomenout jsou květiny! Spoustu květin. My jsme tedy zastáncem čerstvých květin při jakékoliv příležitosti, protože jako mávnutím proutku promění i ten nejstudenější prostor v útulný kout, kde se cítíme jako doma. A pokud hovoříme o rustikálním, platí to dvojnásob. K venkovu totiž neodmylistelně patří rozkvetlé louky či zralé podzimní klasy, které hrají všemi teplými barvami odcházejícího léta.

6. V neposlední řadě se při tomto stylu můžete vyřádit při vymýšlení samotných pokrmů, které budou hostům na akci podávány. Nebojte se popustit uzdu fantazii, v dnešní době jsou možnosti opravdu široké a věřte, že pokud hostům necháte připravit čerstvé sýry a domácí chléb, které jim naservírujete na hrubém dřevěném prkénku či mini lívanečky s poctivým domácím džemem, budou se olizovat až za ušima.

Pokud vás myšlenka rustikálního eventu zaujala a rádi byste jí použili i pro ten svůj, nebojte, nemusíte obíhat antikvariáty či si nechat na zakázku všechen nábytek a dekorace vyrábět a poté pracně přemýšlet, kam s nimi. Od toho jsme tu my, abychom pro vás vykouzlili event, po kterém toužíte. Dekoratérka vám přímo na míru navrhne vše tak, abychom naplnili vaše představy a vy jste si tak mohli jen v klidu vychutnat váš den. Navíc pro vás s našimi zkušenými dodavateli vykouzlíme tématické a stylové menu, které bude nejen skvěle vypadat, ale především báječně chutnat.

Nevím jak vy, ale já jsem právě začala přemýšlet o nejbližší možné příležitosti, kdy takový event přichystám i pro sebe.

Inspirujte se v naší galerii!

Pics: Pinterest

Martina

THE SENSES projekt, který mi svou vizí, atmosférou a ideou naprosto učaroval.
Pomohu vám připravit nezapomenutelný zážitek, ať už se u nás rozhodnete uspořádat firemní večírek, business meeting, navštívit naše Beauty Spa či absolvovat některý z našich workshopů.

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...