6 KROKŮ, JAK ZATOČIT S LETNÍ PROKRASTINACÍ

Napsal(a) Napsáno 26. červenec 2017 Kategorie Lifestyle
Máte před se sebou sice ještě celý srpen, kdy jsou vaši zaměstnanci a kolegové rozuteklí po dovolených a vás samotné nějaké to volno třeba také ještě čeká.
Člověk je pohodlnější a na všechno má tak nějak více času.

Proto vám představa plánování a organizace akcí, které máte jako firma naplánované na podzimní měsíce, připadá prozatím bezpředmětná. Děsí vás představa, že se příliš brzy dostanete do toho rychlého pracovního kolotoče, ze kterého nebude úniku. “Vždyť je ještě spousta času...”, řÍkáte sami sobě.

Nezoufejte, rozhodně nejste sami. Podobný “názor” zastává téměř 30 % celosvětové populace. Prokrastinace je rozhodně jeden z nejrozšířenějších jevů současné doby, a to samozřejmě nejen v pracovním prostředí.

Každý z vás si jistě říká, že to tento rok už bude jiné, ale půlka prázdnin za námi a vy si nyní musíte přiznat, že jste za ten uplynulý měsíc mohli stihnout tolik věcí, kdybyste je neustále neodkládali.

Poznáváte se?

Dobrá zpráva ale je, že se s tím dá něco dělat. Ačkoliv osvojit si tyto nástroje a naučit se je na sebe aplikovat chce čas, dá se to naučit a tím celkově zlepšit svůj výkon v určité oblasti.

A jak na to?

  1. Začněte po malých krůčkách. Nechceme vás vyděsit a neříkáme proto, že byste teď měli začít panikařit a snažit se vše připravit během týdne. Právě proto, že je léto klidnějším obdobím, můžete si vše v klidu rozvrhnout.
  2. Udělejte si plán, příp. několik dílčích plánů. Pomůže vám to se soustředit na hlavní body a také jednotlivé kroky, které jsou potřeba udělat k jejich dosažení.
  3. Jednotlivým dílčím krokům přiřaďte prioritu podle toho, jak by měly být plněny či jak byste je vy chtěli plnit.
  4. Určete si časovou osu pro jednotlivé úkoly a snažte se ji dodržovat.
  5. Naučte se stanovit si také odměnu za splnění či případný trest za nesplnění naplánovaného úkolu, bude vás to motivovat.
  6. Najděte si parťáka a sledujte pokroky společně. Ve dvou se to přeci lépe táhne.


Ačkoliv to vypadá jednoduše, rozhodně je to "běh na dlouhou trať". Pokud ale vytrváte, garantujeme vám, že se výsledky dostaví a vy brzy zjistíte, že vše najednou zvládáte tak nějak s přehledem a v mnohem větší pohodě, jak psychické, tak fyzické.


Tak s chutí do toho! Léto je přeci jako stvořené pro nové výzvy...

S plněním některých vašich pracovních úkolů vám jistě můžeme pomoci, podívejte se např. na to, jak může vypadat firemní akce pro zákazníky či představení nového produktu.

Martina

THE SENSES projekt, který mi svou vizí, atmosférou a ideou naprosto učaroval.
Pomohu vám připravit nezapomenutelný zážitek, ať už se u nás rozhodnete uspořádat firemní večírek, business meeting, navštívit naše Beauty Spa či absolvovat některý z našich workshopů.

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...