TEAMBUILDING

Napsal(a) Napsáno 3. srpen 2017 Kategorie Lifestyle

Jistě se shodneme na tom, že fungující kolektiv je mnohem produktivnější než kolektiv, ve kterém to “skřípe”.
A není přitom důležité, zda lidé zrovna pracují na týmovém projektu či plní své individuální úkoly. Zkrátka, pokud se na pracovišti cítíme dobře, lépe se soustředíme na svou práci a nerozptyluje nás okolní dění. Naopak, pokud se dobře necítíme, jako první se to odrazí na našem výkonu.

Jako správný manager nebo HR pracovník byste měl vždy při plánování a rozdělování rozpočtu myslet na aktivity spojené s budováním týmového ducha, tedy tzv. teambuilding, ač se to může zdát jakkoliv malicherné.
“Přeci nevyčlením jako první prostředky na zábavu?!” říkáte si? Musíte se na to ale podívat z úplně opačné strany a vše si do podrobna rozebrat.

Začneme-li totiž od našeho požadovaného cíle a cestu k jeho dosažení si zpětně zmapujeme, dostaneme se právě až na tuto počáteční fázi stanovení “teambuildingového budgetu.”

Cíl = vyšší zisk <— konkurenceschopnost <— budování značky <— větší produktivita <— zaměstnanci ztotožňující se s filozofií a cíly firmy <— spokojení pracovníci <— fungující tým <— mimopracovní aktivity pro posílení firemní jednoty <— příjemné pracovní prostředí

Ve výčtu bychom mohly pokračovat a rozdělit ho na mnoho dalších dílčích kroků, ale pro základní představu nám toto dělení, myslím, postačí.

V okamžiku, kdy se na vše podíváme z tohoto pohledu, uvědomíme si řadu věcí a také snáze dokážeme určit, kdy je nejlepší doba pro zařazení těchto aktivit v rámci fungování firmy.

  1. stmelování kolektivu je pro úspěšné fungování firmy nezbytné
  2. pokud nám má tato aktivita a vynaložené prostředky pomoci dosáhnout stanovených cílů, musíme aktivity provádět vždy na začátku nového období
  3. jedná se o rozjezd a motivaci členů týmu a přípravu na případné krizové situace
  4. důležité je znát své zaměstnance, abych byl schopen zvolit to správné, co skutečně podpoří vzájemnou spolupráci a zároveň motivuje jak celý tým, tak jednotlivce

Jen tak totiž vynaložené prostředky nepřijdou na zmar, ale naopak povedou k rychlejšímu a snažšímu dosažení stanovených cílů.

Jak by takový teambuilding mohl vypadat se podívejte třeba tady nebo tady

A pokud si nevíte rady, rády vám s plánováním pomůžeme. Září je tu co by dup a s ním ideální chvíle pro váš první teambuilding, třeba právě u nás...

Organizujete také firemní workshopy? Co takhle fotografický?

Galerie Obrázků

View the embedded image gallery online at:
http://www.thesenses.cz/295-teambuilding#sigProGalleria91fcf5d263
Martina

THE SENSES projekt, který mi svou vizí, atmosférou a ideou naprosto učaroval.
Pomohu vám připravit nezapomenutelný zážitek, ať už se u nás rozhodnete uspořádat firemní večírek, business meeting, navštívit naše Beauty Spa či absolvovat některý z našich workshopů.

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...