DOKONALÝ PROGRAM

Napsal(a) Napsáno 14. listopad 2018 Kategorie Lifestyle

 

Adventní věnec je v západních křešťanských církvích pomůckou k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu, doby příprav na Vánoce. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví se čtyřmi svícemi.

Věděli jste, že...

...věnce ze zelených rostlin, stejně jako svíčky, se v Evropě symbolicky používaly už před příchodem křesťanství? Luteráni tento zvyk zavedli v šestnáctém století, ale nebyl to ještě současný adventní věnec. Tradice adventního věnce byla založena až v 19. století v Hamburku německým protestantským teologem Johannem Hinrichem Wichernem. Ten se mimo jiné zabýval městskou misií a založil školu pro chudé děti. Ty se ho v předvánoční době každodenně ptaly, kdy už budou Vánoce. V roce 1839 proto vyrobil předchůdce dnešních adventních věnců ze starého dřevěného kola, na něž nalepil 19 malých červených svíček pro všední dny a 4 bílé svíce pro neděle. Každý den se zapalovala další svíčka, v neděli velká bílá, v ostatní dny malá červená.

Tradice


Každou adventní neděli se zapaluje další svíčka. Svíček může být ale i více, v závislosti na zvyklostech a trendech. Svíce mohou být různě vysoké, různých barev, symetricky nebo asymetricky rozmístěné.

Zdobené věnce bez svíček, které se někdy také nazývají adventní věnce, jsou používány k ozdobení vchodových dveří. Klasické adventní věnce se zavěšovaly na stuhách a od počátku 21. století je nahrazují věnce, které se kladou přímo na svátečně upravený stůl. Advent má v křesťanské symbolice zvláštní význam, zahajuje nový liturgický rok.

Vánoční jiskra pro váš event


V dnešní době se čím dál více klade důraz na kvalitní suroviny, šetrný proces zpracování a udržitelnost výrobků, cení se ruční práce a originalita, což je v dnešní jinak uspěchané době až obdivuhodné.
My toto myšlení stoprocentně podporujeme a proto přinášíme řešení dokonalého doprovodného programu pro váš vánoční event.

Rozmazlete sebe a své kolegy, zaměstnance či zákazníky workshopem vlastnoruční výroby adventních věnců.

Podpoříte jejich kreativního ducha, necháte je zapomenout na pracovní stres a ještě navíc si domů odnesou originální vánoční dekoraci. Něco osobního, co jim vaši akci bude připomínat každý den.

A ještě navíc jim ušetříte čas, který by věnovali nákupu či výrobě doma.

Váš dokonalý workshop


V útulném prostředí u našeho nefalšovaného krbu budete s hosty popíjet svařené víno a pochutnávat si na tradičním či naopak zdravém vánočním cukroví zatímco vám naše vynikající lektorka Simona ukáže, jak máte postupovat krok za krokem při výrobě základu pro věnec a následně vás individuálně povede k realizaci, pomůže rozvinout vaši fantazii a nápady, naplnit vaši estetickou představu a doplní ji svými radami.

Workshop je oproti standardním připraven na 2 - 2,5 hodiny tak, aby mohl být zakomponován jako příjemné zpestření v rámci vašeho eventu a nikoliv jako celodenní aktivita, která by ubrala čas vašemu programu. Je sestaven z několika částí tak, abyste si odnesli co nejvíce zkušeností a rad.

A jak to funguje?

Můžete si vybrat ze 4 druhů tématických adventních věnců:

  1. Klasický vánoční věnec - zeleň
  2. Rustikální vánoční věnec - dřevěný podstavec
  3. Moderní vánoční věnec do skleněné mísy
  4. Moderní vánoční věnec na keramickém černém tácu


Balíček obsahuje:

  • veškerý materiál /vázy, jehličí, větve, mix tématických ozdob atp./
  • dekorační pomůcky /lepicí pistole, nůžy, drátky, provázek/
  • lektorka, která celý workshop povede
  • nealko nápoje po celou dobu workshopu /káva, čaj, infúzované karafy vod s ovocem, zeleninou a bylinkami/**
Délka trvání workshopu: 2 - 2,5 hod.
Počet osob: 10* (tak aby lektorka věnovala každému osobní pozornost)
Cena: 950,- Kč na osobu

* v případě jiného počtu osob vám připravíme individuální nabídku
** k balíčku můžeme přidat svařené víno či vánoční punč, neváhejte se nás na tuto možnost zeptat!

Zkuste tradiční i netradiční aranžmá, oboje vás budou bavit a vašim hostům vykouzlí úsměv na tváři ještě několik týdnů.
Vše samozřejmě rády přizpůsobíme na míru vašim potřebám. Neváhejte se nás zeptat na cokoliv!

A nyní už jen ty Vánoce!

Program pro vás kompletně zajistíme, takže vy se nyní už jen v klidu můžete těšit na zdobení stromečku a vánoční pohodu.
A pokud máte speciální požadavky na váš program, neváhejte nám je sdělit.

Rády připravíme doprovodný program dle vašich představ, ať už se bude jednat o výrobu adventních věnců, zdobení vánočního cukroví či relaxační program v naší Beauty zóně.

 

 
Pro kompletní informace nás kontaktujte na:
tel: 777 066 702
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pics: Pinterest

Martina

THE SENSES projekt, který mi svou vizí, atmosférou a ideou naprosto učaroval.
Pomohu vám připravit nezapomenutelný zážitek, ať už se u nás rozhodnete uspořádat firemní večírek, business meeting, navštívit naše Beauty Spa či absolvovat některý z našich workshopů.

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...