ROZHOVOR: ANDREA

Napsal(a) Napsáno 24. květen 2019 Kategorie Lifestyle

 

Na novinových stáncích je právě k dispozici nové číslo magazínu Marie Claire plné rozhovorů s úspěšnými ženami české podnikatelské scény, mezi kterými je i Andrea, duše a stvořitelka našeho unikátního prostoru THE SENSES. 

Dozvíte se v něm mj. odkud se vzala a jaká byla její cesta za svým snem a protože do časopisu samotného se vešel jen průřez celého rozhovoru, nabízíme vám jeho plnou verzi, která vám pomůže pochopit všechny souvislosti a poskytne hlubší pohled na zákulisí tohoto jedinečného projektu.


Co Vás přivedlo k nápadu realizovat koncept jako je THE SENSES?

"Začala jsem podnikat jako mladá a odjakživa se mé profesní nápady točily kolem ženy - móda, krása, relax, seberozvoj apod. Jak se říká, ke všemu musí člověk dospět a tak jsem i já dospěla po 12 letech vedení svého beauty salonu a narození prvního dítěte k rozhodnutí, že chci něco víc.

Vždy jsem byla kreativní a mým velkým snem bylo přivést k životu místo, kde by se snoubil design a vše hezké s oázou pro setkávání žen a péčí o ně. A to dalo základ původní podobě THE SENSES, jak jsem ho začátkem roku 2016 otevírala."

 

Co všechno můžeme s THE SENSES prožít?

"Původní koncept se za ty 3 roky fungování trochu změnil a dnes je THE SENSES místem nejen pro setkávání žen, ale pro setkávání vůbec. Má vášeň pro design a vše krásné ale zůstala. Můžete si tedy v našich prostorech uspořádat firemní či soukromý event, s jehož realizací pomůžeme od začátku do konce. A ačkoliv se nyní věnujeme mnohem širšímu publiku, děláme to vždy s ženským smyslem pro detail, empatií a energií nám vlastní. Snažíme se vcítit do našich klientů a idetifikovat jejich potřeby, aniž by je museli vyslovit.

Prostor z hlediska designu a funkčnosti neustále upravujeme a zdokonalujeme, tak aby každý event, tiskovka, business lunch, workshop, rozlučka, pop-up, baby shower či dětská party byly jedinečné.

Momentálně jsem se navíc pustila do dalšího souvisejícího projektu THE SENSES HOME, který mi dává prostor rozvíjet své designérské touhy a sdílet je s okolím."

Co jste dělala předtím?

Jak jsem již zmínila, 12 let jsem vedla svůj vlastní beauty salon zaměřený na masáže, relaxaci, hubnutí a vše kolem. A studium interior designu.

Vzpomenete si na největší nástrahu svého profesního života, která Vás ve výsledku posílila?

"To je těžké...řekla bych, že podníkání se dvěma dětmi je samo o sobě velkou nástrahou, která člověka buď položí nebo posílí. Navíc, pokud děláte sám na sebe, často tím boříte hranice mezi profesním a soukromým životem.

Pro mě přišlo velké uvědomění 14 dní po porodu syna, kdy mi praskl meniskus a já tak ze dne na den takřka ztratila kontrolu nad svým tělem, byla nemobilní a odkázána na pomoc ostatních. S čerstvou školačkou a novorozencem to byla opravdu zkouška nervů, kterou jsem nakonec ustála, ale sama v sobě si srovnala, že musím něco změnit a že je na čase zpomalit."

Kdybyste měla jmenovat tři své největší pracovní úspěchy, které by to byly?

"1. Moderátorka TV Prima.

2. Mandala Spa - jako jedna z prvních v ČR jsem otevřela něco, co bylo věnováno péči o ženu ve všech směrech.

3. A konečně THE SENSES a také můj nejmladší projekt THE SENSES HOME, do kterého jsem se pustila nedávno, protože mě srdce neustále táhne k designu.

Co je pro Vaši práci naprostou nutností? Kontakty, vkus, klid, ostré lokte,...?

"V první řadě dělat vše od srdce, dát na pocity a nemít na prvním místě zisk. Ačkoliv to možná zní jako klišé, pro mě to platí na 100 %. Vždy mít na paměti, že nejdůležitější je klient a jeho spokojenost. Nešetřit na věcech, které dávají smysl. Soustředit se na detaily. THE SENSES si hýčkám jako své dítě a jsem ráda, že právě náš osobní přístup a domácí atmosféra je něco, co na nás lidé oceňují.

Nepostradatelný je proto také můj pracovní tým, ve který musím bezpodmínečně věřit a vědět, že se na něj mohu spolehnout. Musíme být zkrátka na stejné vlně a i když já ze své povahy potřebuji mít neustále přehled, co se děje, už dnes také vím, že si mohu dát pár dní oddych a stále bude o vše a všechny dokonale postaráno."

Občas je těžké skloubit práci s rodinou. Máte vytyčené nějaké hranice, přes které "nejede vlak"?

"Pokud sama nejste pracující matka dvou či více dětí, nedokážete si představit, jak náročné to doopravdy je. A ještě těžší pro někoho jako já, kdo je od přírody zvyklý pracovat v podstatě neustále. Ale jak jsem říkala, to, že jsem se před rokem potýkala ze zdravotními problémy a prodělala operaci kolene, mi otevřelo oči. Zatím na tom pracuji, vše je stále dost nové, teprve si to sedá a já se učím za pochodu."

Na co jste ve svém životě opravdu pyšná?

"Že se nebojím výzev a veškeré nápady, co mi přijdou na mysl a dávají mi smysl, se nebojím realizovat a přemýšlím o nich prvně hlavně srdcem a ne peněženkou. Na svou rodinu. Poznala jsem milujícího partnera se srdcem na správném místě, s kterým máme dvě krásné děti. Na zázemí a podporu od rodičů, že mě vždy povzbuzovaly v mých projektech. Že jsem se ve 20-ti s pár našetřenými korunami pustila do podnikání, vydělala si na své první auto, první byt, ...

A třeba i na to, že jsem se nikdy neopila, znamená to pro mě určité sebeovládání a silnou vůli, na které jsem hrdá."

Co vás v životě nejvíc baví?

"První mi na mysl přišlo slovo práce. :-) Ale beru to spíše z hlediska realizace nápadů od A do Z."

Jaké jsou Vaše sny?

"Naučit se odpočívat a hlavně nic neřešit. Hodit se tzv. do klidu a užívat si toho, co je. Tady a teď. Nechat na chvíli usnout své kreativní myšlenky a věnovat se jen rodině."

Když jsme u hezkých věcí...Bez kterého produktu se neobejdete?

"Mým "must have", kteý jsem si uvědomila dnes nedám z ruky, je marble termoska, která byla prvním produktem navrženým právě pro THE SENSES HOME. Ráno, když odcházím z domu si do ní udělám kávu nebo čaj, celý den je mým společníkem v autě i na schůzkách, doplňuji si do ní vodu, která tak zůstane vychlazená něolik hodi a večer do ní připravuji vodu na mléko pro noční krmení syna. Takže věc, s kterou funguji doslova 24 hodin denně."

Kde se cítíte klidná a můžete tak díky tomu čerpat novou energii?

Bydlíme v Praze, ale na víkendy utíkáme k lesu. Když se mi povede vyčlenit si chvilku jen pro sebe a své myšlenky, z terasy pozoruji západ slunce a to mě vždy nabije novou energií. Na druhou stranu, mít v náručí své děti a pozorovat jejich úsměv a nevinnou tvář, mi také dodáva vnitřní pocit klidu.

Jste spíš typ klasického papírového diáře, nebo dáváte přednost elektronické variantě?

"Nejsem vyloženě organizovaný typ, spíše chaotic, však víte, kreativci. Než jsem se stala mámou, nosila jsem většinu v hlavě, ale se dvěma dětmi mi začala kapacita docházet, takže jsem byla nucena začít si věci zapisovat. A to dávám určitě přednost elektronické variantě."
 

Jak o sebe pečujete?

"Základem je pro mě zdravá pleť a pokožka a ráda investuji do kvalitních produktů. Také si hlídám jídelníček a snažím se udržovat ve formě (jak dovolí práce a rodina).Chodím na masáže, nejen zrelaxovat, ale i ze zdravotních důvodů."


Líčíte se ráda? Který kousek dekorativní kosmetiky použijete vždy?

"Ano, líčím. Podle mě dodá správný make up jiskru a sebevědomí a na to bychom jako ženy podle mě neměly zapomínat.
Nikdy neodcházím bez make-upu."

 

Martina

THE SENSES projekt, který mi svou vizí, atmosférou a ideou naprosto učaroval.
Pomohu vám připravit nezapomenutelný zážitek, ať už se u nás rozhodnete uspořádat firemní večírek, business meeting, navštívit naše Beauty Spa či absolvovat některý z našich workshopů.

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...