Jak prožít podzim fit a s úsměvem

Napsal(a) Napsáno 3. srpen 2015 Kategorie Lifestyle

Podzim frčí v plném proudu-sychravo, zima a déšť. Člověk nemá chuť vylézt ráno z postele, natož během dne vyprodukovat nějakou aktivitu směrem ke svému zdraví a kráse. Pokud Vás štve vaše podzimní nechuť cokoliv dělat, únava a všudypřítomná chuť na sladké, je načase s tím něco udělat!

Jak účinně bojovat proti těmto podzimním stavům? Možná tak, že bojovat přestanete a s podzimem se sžijete.

Možná máte pocit, že se Vaše chuťové a mozkové buňky s nástupem podzimu spikly proti Vám. Z kamarádských chuťových pohárků, které chtějí stejně, jako Vy vypadat dobře v plavkách se stávají podzimní nepřátelé šeptající, že o Vánocích stejně přiberete a další plavková sezóna je přeci skoro až za rok!

I tyto pocity mohou provázet padající listí a nástup zimy.

Jak ubránit mozek a tělo před ospalostí, nechutí se hýbat a čokoládou?
Možná je to jednodušší než myslíte!
V první řadě-nebuďte na sebe tak přísné!

Přinášíme první tipy pro přijemnější podzimní aklimatizaci:

  1. Vyměňte letní blůzku a lodičky za huňatý svetr a teploučké ponožky! Udržení těla v teple zabrání nezvladatelné touze po rychlém "palivu" aneb chuti na sladká a tučná jídla.
  2. Zapomeňte na saláty k obědu a studené ovocné freshe k odpolední svačině! Dejte si raději teplou zeleninovou polévku, horký čaj s medem a ovesné sušenky domácí výroby.
  3. Plavky neschovávejte do "letní" krabice!

I během chladnějšiho počasí myslete na to, že rok uběhne jako voda a za pár měsíců na ně opět přijde řada!

Pro mě je to čtení časopisu nebo knihy zachumlaná pod dekou, sklenička červeného vína či horké kakao z mandlového mléka se špetkou chilli, dýňová polévka s kokosovým mlékem, teplé ponožky s norským vzorem, hořící svíčka, křížaly, šípky, ořechy, pouštění draků a mnoho dalšího.

Takže jak zní moje nejdůležitější rada? Nepropadejte depresím a užívejte!
Mějte fajn podzimní den!

Katka

P.S. Od ledna příštího roku se na Vás budu těšit s workshopy nejen o tom, jak přizpůsobit svůj biorytmus zimnímu období u praskajícího krbu v THE SENSES!

Kateřina

Kateřina studovala vysokou školu marketingu a managementu při VŠCRHL v Praze, ale osud ji nakonec krátce po mateřské dovolené zavál do oboru zdravého životniho stylu.

Nyní je náplní její práce poradenství a konzultace v oblasti "chytrého" (=zdravého a efektivního) pohybu, cvičení, fitness + výživa a tvoření jídelníčků v průběhu celého života od dětí přes těhulky až po seniory.

Dále motivuje a učí své klienty vytrvat v myšlence zdravějšiho a kvalitnějšiho života, zabývá se odstraňováním problémů bolavých zad a kloubů, v případě potřeby "ordinuje" domácí a kancelářské cvičeni na míru.

Od loňského roku také nově pořádá semináře o zdravé výživě a pohybu na základních a středních školách. Má sedmiletou dceru Barborku.

zobrazit celý profil

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...

Více z této kategorie: