Kateřina Kafková

Kategorie Přednášející

Přinášíme Vám rozhovor s naší kolegyní, cvičitelkou, výživovou poradkyní a přednášející Kateřinou Kafkovou, která vás provede spletitým labyrintem zdravé výživy a pohybu.

Ač vystudovala jiný obor, stal se pro ní zdravý životní styl nejen vášní, ale i pracovní náplní. Nechte se od ní přesvědčit, že žít zdravě a mít spokojené tělo i mysl není tak těžké jak by se na první pohled mohlo zdát. A jde to i s úsměvem!

Nahlédněte do jejího soukromí a do našich společných fotek, které jsme pro Vás nafotili.

Jak jsi se k práci osobní trenérky dostala? Měla jsi ke sportu vždycky blízko, nebo to zkrátka “přišlo”?

Sportovala jsem už od základní školy a postupně vystřídala tenis, basketbal a volejbal. Na střední škole jsem to trochu flákala, ale už v prvním ročníku vysoké mě nadchl aerobik a skupinové formy cvičení. Postupně jsem vyzkoušela kickbox, stepy, bodystiling, dance aerobik, zumbu a mnoho dalších.

Po porodu dcery jsem chtěla na tuto formu cvičení zase navázat, ale zdravotní a časové důvody mi to nedovolily. Přemýšlela jsem co za pohyb zvolit a kamarádka mě přemluvila k posilovně, kam se mi zpočátku vůbec nechtělo.

Už po několika týdnech jsem ale zjistila, že je to vlastně ideální způsob jak cvičením dosáhnout toho co chci. Navíc se zde bere ohled na konkrétní potřeby a možnosti jedince a doopravdy to funguje! Pak už byl jen krůček ke studiu pro získání licence a cvičení se zdravou výživou se stalo mou profesí.

Ty a THE SENSES? Co, kdy a proč?

V The Senses budu mít za úkol seznámit naše klienty s nejrůznějšími formami cvičení. Poradím jim jak zacházet se svým tělem při sportu i v běžném životě tak, aby si neubližovali a dosáhli co nejrychleji těch nejlepších výsledků. Společně se naučíme orientovat v záplavě zdravých i nezdravých jídel a součástí workshopů budou i praktické ukázky a spousty užitečných typů z praxe.

Čím se hlavne zabýváš?

Náplní mé práce je zjednodušeně řečeno cvičení a zdravé stravování. Ale nedílnou součástí je také motivace a udržení mých klientů na cestě k jejich vysněné postavě, zkvalitnění života nebo zmírnění či odstranění zdravotních potíží.

Máš nějakou ikonu, která je pro tebe vzorem?

Popravdě řečeno, nemám. Spíš odstrašující případy :-D

Snažím se žít tak, abych vzor nepotřebovala a mohla být sama sebou.

Poradíš nám jak žít zdravě?

Především se přestat stresovat s tím, že zdravě nežijete a že je to ohromně složitá a nedostupná záležitost. Všechno jde, nikdy není pozdě a možná byste se divili, jak jsou některé na první pohled složité věci vlastně jednoduché.

Myslím, že důležité je vybrat si pohyb, který vás bude bavit a zorientovat se v bludišti „zdravého“ jídla dnešní doby. I o tom budou moje semináře.

Kde čerpáš inspiraci?

Záleží na tom, o jakou inspiraci se jedná. V mé profesi je hodně věcí faktických a daných. Určitou inspiraci čerpám rozhodně v knihách, odborných materiálech a školeních. Ale jsou jí pro mne i úspěchy a zpětné vazby od klientů, setkání s kolegy z praxe, společné a nové projekty atd.

Kde nakupuješ?

Nakupuji podle možností. Pokud to jde, snažím se sezóně nakupovat ovoce a zeleninu vypěstovanou na našem území přímo od farmářů. Maso řeším velmi podobně, u některých druhů máme naštěstí vlastní zdroje. Vajíčka dostávám od babičky, mléčné výrobky dle potřeby u farmářů nebo v bio obchodech. Klasické základní potraviny většinou kombinuji v supermarketech, které jsou v dosahu a kde vím, že mají konkrétní potraviny v kvalitě, kterou chci.

Pro hodně věcí zaskočím i do obchůdků se zdravou výživou a pokud stíhám, najdou se u nás i domácí marmelády, chleba a musli.

Oblíbené zdravé jídlo?

Mnozí možná zakoulí očima při vzpomínce na školní jídelnu, ale aktuálně by to asi byla červená řepa s kozím sýrem a bylinkami. A dýňová polévka. A spousty dalších jídel. Vlastně nemám jenom jedno oblíbené a mám štěstí, že zdravé věci mi doopravdy chutnají. Myslím, že existuje nespočet jednoduchých a finančně dostupných variant zdravého jídelníčku…jde jen o to, nechat si poradit a nebát se ochutnat.

Oblíbené nezdravé jídlo?

Tak tady je to jasné! Smažený sýr s vařeným bramborem a pravou hospodskou tatarkou.

Jak často cvičíš?

Pokud čas a únava dovolí, dvakrát až čtyřikrát týdně.

Jsou období, kdy zvládnu něco málo každý den a pak naopak na dovolené ráda hodím nohy na stůl. Záleží také co si představíte pod pojmem „cvičení“. Cvičit totiž můžete i ve frontě u pokladny nebo během čištění zubů.

Jsi trenérka, která cvičí pravidelně a okolo nezdravých mlsků chodí obloukem, že? Stane se Ti ale někdy (jako snad každé ženě), že se ti prostě nechce cvičit a sáhneš místo toho po čokoládové zmrzlině?

Určitě ano! A asi častěji než byste řekli!

Máš malou dcerku jak zvládáš kariéru a péči o domácnost?

Snažím se zvládat co nejlépe! Asi jako každá zaměstnaná žena, která sice chvílemi neví kde ji hlava stojí, ale nakonec to všechno nějak zvládne!

Jaké máš plány do budoucna?

Moje profesní plány do budoucna jsou úplně jednoduché: vzdělávat se, pracovat a pomáhat lidem, aby se cítili lépe a dosáhli toho co chtějí.

Galerie Obrázků

Zaujal Vás tento článek?
Sdílejte ho a šiřte dál...

Více z této kategorie: